Menu

Úvod do vzduchových podvozků

Je pro vás vzduchový podvozek novým pojmem?

Zaujaly vás vozy, které mění plynule během jízdy světlou výšku, na srazu leží podvozkem na zemi a pak vám ujíždí v kopcovitých serpentinách? Přečetli jste si na některém z nich odkaz na Air Lift Performance a jste zvědaví co vše se za ním skrývá? Čtěte dál a my vás uvedeme do základů života na vzduchu, upgradu podvozku, který vás přenese na nový level.

Je pro vás vzduchový podvozek novým pojmem

Takže, co je vlastně vzduchový podvozek?

Podvozek vašeho vozu je soustava dílů, které spojují karoserii vašeho vozu s jeho koly a tím má rozhodující význam ve vnímání povrchu silnice a přenášení výkonu vozu na vozovku. Ve výsledku tak podvozek ovlivňuje ovladatelnost vozu, jízdní komfort i vzhled vozu.

Běžné podvozky jsou vybaveny vinutými pružinami, které sekundují tlumičům. Tyto vinuté pružiny jsou u vzduchového podvozku nahrazeny vzduchovým měchem z odolné flexibilní gumy. Tyto měchy jsou dle potřeby během jízdy naplňovány a vyprazdňovány vzduchem a to buď pomocí pákového přepínače (Paddle switch) nebo jednoduše stisknutím tlačítka ovládací jednotky Air Lift Performance.

Takže, co je vlastně vzduchový podvozek

Proč zvolit vzduchový podvozek?

Pokud hledáte řešení jak váš vůz snížit, máte v podstatě tři možnosti: snížené pružiny, výškově stavitelný podvozek nebo vzduchový podvozek. Dlouhá léta byly upřednostňovány stavitelné podvozky díky možnostem nastavení tuhosti atd. Dnešní vzduchové podvozky však dnes nabízí stejné možnosti nastavení jako klasické stavitelné podvozky, ale jsou zároveň nepřekonatelné ve své variabilitě, možnosti úpravy světlé výšky z místa řidiče a možnosti vůz zcela položit na zem během výstav a srazů.

Vzduchový podvozek je jediný, který vám umožňuje měnit výšku vozu v průběhu jízdy pouhým stiskem tlačítka. Pokud vybavíte svůj vůz vzduchovým podvozkem, můžete například...

- položit vůz až na zem během výstavy či srazu. Žádný stavitelný podvozek Vás nepustí níže.
- přizvednout podvozek pro překonání překážky na silnici, jako jsou zpomalovací prahy, frézování během oprav silnic apod.
- přizpůsobit jízdní komfort vašim požadavkům díky nastavení tuhosti tlumičů a množství vzduchu v měchu při dané výšce tlumiče
- vytvořit si "Track day" variantu nastavení s tuhým odpružením, progresivními měchy a v mnoha případech nastavitelným horním uložením

Proč zvolit vzduchový podvozek

Proč zvolit Air Lift Performance?

Můžete si být jistí, že Air Lift Performance je vaší nejlepší volbou vzduchového podvozku, jelikož naše historie a zkušenosti sahají až do roku 1949 a mají kořeny v samotných závodech série NASCAR.

Jsme světovou jedničkou ve vývoji  a výrobě sportovních podvozků se vzduchovými měchy. Od extrémních testů, které podstupuje každá část použitá na vzduchovém podvozku Air Lift Performance v naší laboratoři, až po náročné testování přímo na závodní trati, jdeme vždy vlastní cestou, abychom si byli jisti, že Air Lift Performance je značkou, na kterou se můžete spolehnout při vaší cestě ke skvěle vypadajícímu sníženému vozu a zároveň vozu se skvělými jízdními vlastnostmi.

Proč zvolit Air Lift Performance

Co potřebuji pro přechod na vzduchový podvozek?

Air Lift Performance vám maximálně zjednodušuje přechod z klasického na vzduchový podvozek. Jednoduše si v prvním kroce vyberte sadu tlumičů s měchy pro váš vůz. Ty přesně odpovídají danému typu a tak není třeba na voze provádět nevratné změny, které by vyloučily možný budoucí návrat k původnímu podvozku (např. z důvodu prodeje vozu apod.). Tlumičový set s měchy pak jednoduše doplníte ovládacím managementem dle vašeho výběru. Buď můžete zvolit některý z našich kompletů, který zároveň obsahuje i tlakovou nádobu a kompresor, nebo můžete ve spolupráci s námi popustit uzdu fantazii a navolit si komponenty dle vlastních představ. Rádi byste zavazadlový prostor vyzdobili dvojicí nádob se dvěma kompresory místo jednoho? Žádný problém! Stejně tak vám rádi pomůžeme pokud chcete zástavbu co nejdecentnější a zavazadlový prostor zachovat co nejvíce použitelný.

A nezapomeňte, pokud jste svůj vůz vybavili vzduchovým podvozkem Air Lift Performance a chcete se o něj podělit na sociálních sítích, označte fotku hashtagy #airlift a #lifeonair a možná i svůj vůz najdete v Blogu Air Lift Performance, na našem Facebooku nebo na Instagramu.

Co potřebuji pro přechod na vzduchový podvozek